Niektórzy z Was pytają czy któreś z nas skończyło psychologię. I choć nie jest to nasza zawodowa ścieżka to intuicję macie świetną! Bo oto lat temu nieco, z ciekawości człowieka, rozbudziła się u nas psychologiczna pasja, a dzięki pewnemu fascynującemu czasopismu, o którym właśnie dziś, ten ogień był nieustannie rozniecany i nie gaśnie, bo arcyciekawie podana wiedza ma to do siebie, że przyciąga mimo upływu czasu i pozwala żyć bardziej – ciekawie, obficie, pięknie. Po swojemu. Zgadzacie się?
Kształtujmy swój charakter…
…z czasopismem psychologicznym “Charaktery”!
“Śmiech ma duży wpływ na nasz dobrostan psychiczny, a jego codzienna dawka pomaga redukować stres. Czy są inne powody, dla których powinniśmy otaczać się humorem i próbować dobrze się pośmiać każdego dnia?”Paulina Przyłucka
Rozkładaj szeroko skrzydła!
Nie wiem czy jeszcze komuś przedstawiać trzeba, ale mowa o “Charakterach”, najstarszym w Polsce, bo ponad 25-letnim, magazynie, który tak inspirująco i interesująco wiedzę psychologiczną przekazuje, a do szatą graficzną, której nie powstydziłyby się najlepsze galerie sztuki, przyciąga jak magnes. Tymi ilustratorskimi alegoriami, metaforami i symbolami można się zachwycić. I nam się to zdarza razy wiele. Jest dbałość o szczegóły i rzetelność przekazu. Jest wielobarwność i wielotematyczność. A zatem i treść, i warstwa wizualna dopracowane są w każdym calu. A takie połączenia tworzą zawsze wartościową całość, po którą sięgać, ale i polecać innym, warto.
Artykuł powstał we współpracy z Wydawnictwem Charatery. Wszystkie numery czasopisma i wiedzy ogrom znajdziecie tutaj: “Charaktery”
Dla kogo to treści? Wcale nie tylko dla studentów psychologii, terapeutów, opiekunów czy rodziców, bo po prostu dla każdego, kto chce siebie kształtować, uczyć się swojej emocjonalności i kogo złożoność ludzi intryguje. Kto chce zaglądać pod powierzchnię, rozumieć więcej i szukać przyczyn, mechanizmów, procesów. Kto chce raz po raz spoglądać sobie w oczy, by odsłaniać wciąż nowe pokłady siły i zdolności, ale i słabości, nad którymi pracować warto. Jest tu co czytać i czym się fascynować, a i solidną bazę do rozwoju znajdujemy. Nie ma więc kategoryzowania, bo wszyscy coś dla siebie odkryją i jeśli tylko chcieć bedą to i w codziennie życie wprowadzą, a czy nie o to właśnie chodzi?
Ogrom przystępnie podanej wiedzy…
Czerpanej z nauki, od specjalistów i z samego życia…
Tematy ważne i współczesne.
Wpółczesność nie jest łatwa do okiełznania i znalezienia w niej stabilizacji, która dla każdego znaczyć może co innego. Technologia idzie wciąż naprzód, nad nowinkami technicznymi nie sposób nadążyć, a ilość możliwości i bodźców stała się już całym oceanem. Z drugiej strony nasza odporność psychiczna spada, szybciej nadchodzą załamania, inteligencja emocjonalna kuleje, a poczucie wartości coraz częściej staje się towarem deficytowym. Jak to w ogóle możliwe skoro tacy nowocześni, przebojowi, niezależni? A jednak. Trudno nam nazywać uczucia. Trudno nam o tym co czujemy rozmawiać. Oczywiście to generalizacja, ale czy nie warto skupić się bardziej na tym co w środku nas? Czy nie tylko w ten sposób zbudujemy społeczeństwo kierujące się wartościami i empatią? Wierzymy, że tak. Bo postęp technologiczny wcale nie oznacza postępu emocjonalnego.
To magazyn, w którym przystępnym językiem podaje się nam profesjonalną wiedzę psychologiczną. Jest nauka i codzienność, bo tylko teoria, którą można zastosować w praktyce jest motorem zmiany. Jest przekrój życia w całej jego wielowarstwowości i wielogłosowości. Każdy numer to stałe działy, takie jak “Na Temat”, będący tematem przwodnim, “Psychologia i życie”, w którym psychoterapeuci i specjaliści przekładają aktualną wiedzę psychologiczną na nasze realia, “Trening psychologiczny” odnoszący się do metod, technik i narzędzi, które mogą być stosowane na co dzień. Znajdziemy także “Style życia”, pełne inspiracji, esejów i felietonów, łączące wiedzę psychologiczną z kontekstami antropologiczymi, filozoficznymi, socjologicznymi czy artystycznymi oraz listy. Nie sposób pominąć “Kącika dziecka i rodzica”, w którym rodzicielskie tematy poruszamy, “Myśli przechwyconych”, “Warto wiedzieć”, ciekawostkami nabrzmiałe, “Mieć czy być”, a także wiele kulturalnych rekomendacji.
Dla kobiet i mężczyzn, bez wyjątków.
“Często słyszymy: „Czas na zmianę. Dalej tak nie można!”. Bywamy obligowani do zmian w swoim postępowaniu, czasem zaś sami je inicjujemy. „Nic się nie zmieniłeś(-aś)” – czy to komplement, czy zarzut?”Wiesław Łukaszewski
Skarbnica poruszanej tematyki.
Poza stałymi rubrykami każdy magazyn to symfonia różnorodności. Na przestrzeni ostatnich miesięcy znalazły się w nim strony o samoakceptacji, wielu rodzajach relacji, jak damsko-męskie, rodzicielskie, przyjacielskie, toksyczne i zdrowe, cielesności i emocjonalności, ludzkich oczekiwaniach i ich konfrontacji z rzeczywistością. Mogliśmy się dowiedzieć czym jest gashlighting, jak radzić sobie ze złością, kim jest psychofag i jak pielęgnować uważność. Nie zabrakło artykułów o sztucznej inteligencji, akceptacji codzienności, ludzkich potrzebach i pragnieniach. Było o efektywnej komunikacji, słuchaniu, odczuwaniu. O nas i innych. Nawiązywaliśmy do neurobiologii czy kognitywistyki, poradnik pozytywnego myślenia pozwalał nam widzieć jasną stronę życia, a inspirujące rozmowy i reportaże ukazywały autentyczność. Można wymieniać długo, bo nie ma tu tematów tabu i każdy numer pomieści tak wiele. Nie jest to zatem lektura jednorazowego użytku, ale ta do której się wraca, smakuje, rozważa. Nie zawsze łatwa, nie zawsze tylko przyjemna, bo bywa, że konfrontuje nas z sobą samym. A to potrzebne, czasem nawet bezcenne.
W pięknym stylu…
Z wizualną wrażliwością i estetyką…
Jeśli więc chcecie żyć bardziej, nie będąc sfokusowanymi wyłącznie na codziennym pędzie i funkcjonowaniu w trybie dom – praca…Jeśli chcecie wychodzić poza utarte schematy, w których tkwiąc nie dostrzega się innych perspektyw. Jeśli chcecie przywracać równowagę wewnętrzną, zatrzymywać się, wyposażać w umiejętności i rozumieć więcej, sięgnijcie koniecznie. W końcu każdy rozwój i pasja będą procentować w życiu Waszym, ale i Waszych najbliższych, a na to nigdy nie jest za późno. Zatem cała naprzód! Tu i teraz, nie jutro.
O różnych stanach, sytuacjach, problemach…
Zainwestuj w swoje wnętrze, bo zawsze warto!
***Współpraca reklamowa z Wydawnictwem Charaktery***