Jesień zbliża się wielkimi krokami, ale zanim do nas dotrze szkolna machina już ruszyła i nie ogląda się za siebie…Dla niektórych to nowość, dla innych kolejne wrześniowe rozpoczynanie z rzędu, jednak zawsze to nieznane wyzwania. Dla uczniów, rodziców i nauczycieli. Szczególnie klas najmłodszych, które dopiero odnajdują się na tym ważnym etapie życia.
Wiemy, że jest stres, niepokoje, obawy. Co przyniesie ten rok szkolny? A może to też miejsce na postawienie sobie pytania, jakiej szkoły chcemy? Wiele zależy od nas samych. Naszego wkładu w rozwój teoretyczny, praktyczny, ale i emocjonalny. Dlatego dziś propozycja czasopisma “Życie szkoły. Edukacja wczesnoszkolna”, które ma w rzetelny sposób wesprzeć, dać inspirację, wiedzę i narzędzia, szczególnie nauczycielom edukacji wczesnoszkolnej, od której tak bardzo zależy start naszych dzieci w przyszłość, ale i opiekunom, terapeutom, prowadzącym zajęcia dla dzieci czy nawet rodzicom. Wydawanych jest sześć numerów w roku, każdy po pięćdziesiąt dwie strony, a dodatkowo przewidziane są szkolenia, ebooki, podcasty. Warto poznać i nie stać w miejscu.
Rozwój to fundament
Zapewnijmy dzieciom dobry start
Nauczycielu, dyrektorze, koordynatorze, neurodydaktyku, pedagogu, terapeuto, opiekunie, ale i rodzicu zajrzyj i bądź na bieżąco z tym, co w szkolnej trawie piszczy. Zadbaj o to by to co robisz było pasją, zamiast wypalenia, opierało się o solidne fundamenty, zamiast o “wydaje mi się” i przynosiło plony, zamiast zmęczenia i rozgoryczenia. Gotowi?
***Współpraca reklamowa z czasopismem “Życie szkoły”***
“Życie szkoły. Edukacja wczesnoszkolna” to jedyne na wydawniczym rynku tak całościowe czasopismo, skupiające się na wszystkich sferach edukacji wczesnoszkolnej. Nie jest więc fragmentarycznie, ale kompleksowo podchodzi do tematu, a to ważne. Do tego wszystko w sposób nowoczesny i twórczy. Proponowane rozwiązania to nie metody skostniałe i czysto teoretyczne, których się obawiamy, ale opierające się przede wszystkim o interaktywność i neurodydaktykę, a i multisensoryczne podejście. Nie sposób nie wspomnieć, że wszystko zgodne z aktualnymi przepisami i podstawą programową. Bez wątpienia, taka perspektywa pozwala na budzenie kreatywności, kształtuje umiejętność zaciekawiania i wciągania młodych adeptów w świat nauki, zapobiegając znużeniu. Nie ma więc zacofania, które jest niemal postrachem współczesnego szkolnictwa, bo nie zbliża uczniów do ciekawości świata. A wszystko po to, by nie słyszeć od dzieci “szkoła jest nudna” i “nie chce mi się”. Przyjmujecie wyzwanie? Zarażajmy więc pasją! A do tego nie można stać w miejscu. Do tego trzeba działać mądrze, efektywnie, z entuzjazmem i nigdy nie jest na to za późno.
Szkoła marzeń to ta, która budzi ciekawość świata
Nie oceniajmy, motywujmy
Czasopismo znajdziecie tutaj
Od razu mamy też dla Was niespodziankę! Dedykowany link oraz kod rabatowy, który daje -10% na każdą wersję prenumeraty dostępną na stronie, a to wszystko z okazji jubileuszu obchodzonego przez “Życie szkoły”. Wchodzicie tu: http://www.fmp.pl/zycieszkoly i wpisujecie kod: ZYCIESZKOLY
Spytacie, co znajdziemy w środku magazynu? Niezmienne są stałe działy, które poruszają tematy ważne, aktualne i potrzebne. Przede wszystkim jest to “Interaktywność! Innowacyjne zajęcia bez prac domowych”, któremu daleko od teoretyzowania. Otrzymacie tu konspekty zajęć i karty pracy, które można wykorzystać na swoich zajęciach. Co więcej, podążające za najnowszymi trendami, jak AI i inne, nowatorskie metody nauczania. Kolejny dział to “Wychowawca z charakterem”, który powstaje pod czujnym okiem znanego czasopisma “Charaktery”, o którym już tu było, bo sami czytamy i cenimy. Wychowawca to autorytet, ale ten trzeba zbudować, więc charyzma jest tu niezbędna, a i kształtowanie charakteru. Nie sposób pominąć istotnego i niezwykle bogatego w wiedzę i pomysły działu “Multisensorycznie”. To swoista skarbnica idei, które można wykorzystać w pogodę i niepogodę. Jak wskazują sami twórcy, szczegółowo dowiemy się tu “jakie narzędzia pracy przygotować, jak rozwijać integrację sensoryczną i jakie techniki oddechowe, relaksacyjne oraz mindfulness wykorzystać w regulacji emocji i terapii trudnych zachowań uczniów.”. Zaciekawieni? Bo już my, choć nie nauczyciele, bardzo.
Zajrzyj do środka!
Dziś wiele się mówi o tolerancji, akceptacji, inności, dlatego tak ważny jest dział o nazwie “Neuroróżnorodni w klasie”. Bo jesteśmy różni i warto patrzeć na to jak na bogactwo, a nie ciężar. W tej sekcji znajdziemy interesujące rozwiązania, uwzględniające indywidualizm uczniów, zamiast wtłaczania ich w sztywne ramy jednolitości. Podejście “siedź cicho i słuchaj” już dawno odeszła do lamusa. To dowiedzieć się można, jak nauczać skutecznie, wykorzystując narzędzia z obszaru neurodydaktyki i innowacyjnych metod pracy z uczniem z ASD, niedostosowanym społecznie czy wrażliwym. Bądźmy sobą i pozwalajmy na to naszym dzieciom, bo to jest wartość.
O tym jak wspierać…
Zachęcać…
Edukować, wreszcie uwrażliwiać…
Jako rodzice dużą wagę w wychowaniu przykładamy do kompetencji przyszłości i to właśnie im poświęcony jest jeden z działów. Bo jak dziś sprawnie funkcjonować w społeczeństwie bez umiejętności komunikacji, pracy w grupie, przedsiębiorczości czy dbania o odporność psychiczną? Wszystko zaczyna się od lat najmłodszych, dlatego tak warto zadbać o te kompetencje w wieku dziecięcym. To najlepsza inwestycja na przyszłość. W magazynie znajdziemy także wartościowe materiały tworzone we współpracy z redakcją czasopism “Terapia Specjalna” i “Forum Logopedy”, niejedno studium przypadku, ze szczególnym uwzględnieniem specyficznych potrzeb edukacyjnych, trudności w uczeniu się i funkcjonowaniu społecznym uczniów. Jednak to nie wszystko, bo czytelnik nie zostaje sam z wymagającym przypadkiem, ale otrzymuje także ogrom konkretnych porad, a nawet plan skutecznego działania, przygotowane przez doświadczonych psychologów, logopedów, pedagogów specjalnych czy terapeutów pedagogicznych. Nauczyciel otrzymuje więc realne wsparcie, a to bezcenne.
Każde wydanie to także temat numeru, który jest odpowiedzią na palące, aktualne kwestie, z którymi borykają się nauczyciele edukacji wczesnoszkolnej. Jest to szczegółowa i wnikliwa analiza takich problemów jak diagnoza i ocena z omówieniem postępów i wyzwań dziecka, przemoc rówieśnicza, współpraca z rodzicami, cyberzagrożenia, standardy ochrony małoletnich, zdrowie psychiczne dzieci czy wypalenie zawodowe. A to wyłącznie ułamek podejmowanej problematyki. Do tego, w bonusie, otrzymujemy interesujące plakaty tematyczne, które mogą być wykorzystane podczas prowadzonych zajęć.
Barwna oprawa graficzna!
O palących problemach, o których trzeba rozmawiać
A nie udawać, że rozwiążą się same…
Nie rozwiążą
Czasopismo “Życie szkoły” to treści łączące wiedzę z praktyką, dlatego znajdą się w nim i rzetelnie przygotowane zestawy ćwiczeń, gotowych scenariuszy zajęć czy kart pracy dostosowane do aktualnych potrzeb. Nie trzeba więc tracić czasu na szukanie, bo tak wiele pomysłów zgromadzono w jednym miejscu. Do tego do teksty tworzone dla i przez specjalistów, którzy odnajdują tu mosty porozumienia.
Marzy nam się szkoła otwarta, pełna pasji i zrozumienia. Szkoła twórcza, a nie zmuszająca. Motywująca, a nie oceniająca. Budząca, od najmłodszych lat, radość, talenty, ciekawość świata, a nie strach, stres, obawę. Patrząc na bogactwo mądrych, nowoczesnych treści, do których mogą sięgać osoby związane z edukacją wczesnoszkolną, wraca nadzieja, że jest to możliwe, choć do zrobienia wciąż wiele. Czas na działanie!
I nie zapomnijcie o dedykowanym linku oraz kodzie rabatowym, który daje -10% na każdą wersję prenumeraty dostępną na stronie, a to wszystko z okazji jubileuszu obchodzonego przez “Życie szkoły”. Wchodzicie tu: http://www.fmp.pl/zycieszkoly i wpisujecie kod: ZYCIESZKOLY